Dobra wiadomość dla małych i średnich firm, 1&1 w Polsce

Wszystko o serwerach oraz domenach internetowych

Dobra wiadomość dla małych i średnich firm, 1&1 w Polsce

przez radek170777 » 2010 sie 27, Pt 20:36

Do Polski wchodzi firma hostingowa 1&1. To jedna z największych tego typu firm na świecie.

W Europie Zachodniej jest obecna już od kilku lat. Teraz jej menedżerowie zdecydowali się uderzyć w Europę Centralną, bo - jak twierdzą - polski rynek hostingu rośnie tak szybko, że jest bardziej atrakcyjny niż np. skandynawski.

Firmy hostingowe zajmują się udostępnianiem serwerów innym firmom. Dzięki temu mogą one m.in. założyć własną stronę internetową lub firmową pocztę, mimo że nie mają własnego sprzętu ani oprogramowania.
Rynek jest jeszcze młody, ale interesują się nim najwięksi. Aby zwiększyć swoje udziały na tym polu, HP np. zaciekle walczy z Dellem o 3PAR (dużą firmę obsługującą centra danych), a Oracle przejął na początku roku Suna - jednego z największych producentów serwerów.

Dla firm hostingowych Polska jest łakomym kąskiem. Nadal tylko 57 proc. polskich firm ma własną stronę, a więc potencjalnych klientów jest sporo. W tej chwili dominuje tu dwóch graczy - Home.pl i NetArt. Mają ponad 50 proc. rynku. Resztę zajmuje ponad sto mniejszych firm. Swoje miejsce chce też znaleźć 1&1. Ale według konkurentów nie będzie to proste. Jak ceny wyglądają u nich? I w NetArt, i w Home.pl za utrzymanie domeny trzeba zapłacić ok. 100 zł rocznie (cena spada przy utrzymaniu większej liczby domen).

Tymczasem niemiecka spółka przez pierwsze dwa lata opłat nie zamierza pobierać wcale. W pakiecie, którego wartość rynkową 1&1 wycenia na 600 zł, jest m.in. jedna domena z końcówką .pl, 3000 GB miesięcznego transferu oraz narzędzia do tworzenia własnych stron internetowych.

Jörg Lammers z 1&1 mówi, że klientów będzie szukać głównie wśród małych i średnich firm.

- Mnie to nie dziwi, bo to najbardziej pojemna grupa. Duże podmioty są już w internecie, a więc mają własne rozwiązania lub wymagają specyficznej obsługi - mówi Piotr Kapcio, szef marketingu i współzałożyciel Home.pl. - Dziwi mnie tylko, że 1&1 wchodzi do Polski tak późno.

Lammers twierdzi jednak, że Polska nadal jest ciekawym rynkiem. - Przeprowadziliśmy badania, z których wynika, że polski rynek jest jednym z najbardziej interesujących w Europie. W tym momencie Polska ma większy potencjał niż Norwegia czy Szwecja - powiedział Lammers.

1&1 należy do niemieckiej spółki United Internet. W zeszłym roku przychody spółki sięgnęły 1,6 mld euro, a zysk - 350 mln euro.


Źródło: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się

Niemiecka strona :
Kod: Odnośnik widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników - Zarejestruj się
http://www.1und1.de/
 
Autor tematu
Posty: 717
Dołączył(a): 2008 kwi 24, Cz 13:56
Lokalizacja: www.szadek.net
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dobra wiadomość dla małych i średnich firm, 1&1 w Polsce

przez junki » 2010 sie 28, So 10:10

no i gites bo już mnie denerwuje płacenie ponad 100zł za domenę pl w homie (chodź przyznam że groszowo spuścili w porównaniu do poprzedniego roku)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dobra wiadomość dla małych i średnich firm, 1&1 w Polsce

przez marpit » 2010 sie 28, So 10:34

junki napisał(a):no i gites bo już mnie denerwuje płacenie ponad 100zł za domenę pl w homie (chodź przyznam że groszowo spuścili w porównaniu do poprzedniego roku)

Wystarczy ja przenieść aby płacić np 45 netto.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dobra wiadomość dla małych i średnich firm, 1&1 w Polsce

przez junki » 2010 sie 28, So 21:11

marpit napisał(a):
junki napisał(a):no i gites bo już mnie denerwuje płacenie ponad 100zł za domenę pl w homie (chodź przyznam że groszowo spuścili w porównaniu do poprzedniego roku)

Wystarczy ja przenieść aby płacić np 45 netto.



tak wiem ale są dla mnie zbyt cenne aby powierzać je niepewnej firmie.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 2008 kwi 08, Wt 15:13
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dobra wiadomość dla małych i średnich firm, 1&1 w Polsce

przez marpit » 2010 sie 29, N 08:30

junki napisał(a):
marpit napisał(a):
junki napisał(a):no i gites bo już mnie denerwuje płacenie ponad 100zł za domenę pl w homie (chodź przyznam że groszowo spuścili w porównaniu do poprzedniego roku)

Wystarczy ja przenieść aby płacić np 45 netto.



tak wiem ale są dla mnie zbyt cenne aby powierzać je niepewnej firmie.

Co znaczy niepewnej? 5 lat mam domeny u innych firm niż dwa giganty i nie ma z tym żadnych problemów. Co ciekawe zarządzanie nimi jest dużo sprawniejsze niż np netart dlatego nie widzę powodów by twierdzić, że tańsza oferta jest niepewna.
Moderator Witryny
 
Posty: 1698
Dołączył(a): 2008 maja 05, Pn 16:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dobra wiadomość dla małych i średnich firm, 1&1 w Polsce

przez qbeczek » 2010 sie 30, Pn 11:36

chocby onet ma domeny pl po 79zl :)
a w ovh.pl w tej chwili jest promocja i na domeny i na przedluzenie
Avatar użytkownika
 
Posty: 311
Dołączył(a): 2008 lis 06, Cz 14:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron